| Γενικές Πληροφορίες | Prime Power | Standby Power |
|---|---|---|
| Ονομαστική Ισχύς (kVA) | 50 | 55 |
| Ονομαστική Ισχύς (kW) | 40 | 44 |
| Συχνότητα (Hz) | 50 | |
| Μοντέλο Κινητήρα | 4M06G55/5 | |
| Στροφές Κινητήρα (RPM) | 1500 | |
| Φάση | 3 | |
| PF | 0.8 | |
| Σύστημα Ελέγχου | Ψηφιακό | |
| Ονομαστική Τάση (V) | 400/230 | |
| Χρόνος Λειτουργίας Χωρητικότητας Δεξαμενής Καυσίμου | ≥ 8h @ 75% φορτίο | |
| Μοντέλο | BBDA55 (Ανοιχτού Τύπου) | BBDA55S (Σιωπηλού Τύπου) |
|---|---|---|
| Μήκος (L) mm | 1650 | 2650 |
| Πλάτος (W) mm | 750 | 1040 |
| Ύψος (H) mm | 1240 | 1380 |
| Χωρητικότητα Δεξαμενής (L) | 92 | 92 |
| Μοντέλο & Κατασκευαστής Κινητήρα | 4M06G55/5 (BAUDOUIN) |
| Αριθμός Κυλίνδρων / Βαλβίδων | 4/8 |
| Διάταξη Κυλίνδρων | Σε σειρά |
| Διάμετρος x Διαδρομή (mm) | 89 × 92 |
| Εκτόπισμα (L) | 2.3 |
| Θερμοδυναμικός Κύκλος | Ντίζελ 4 χρόνων |
| Σειρά Ανάφλεξης | 1-3-4-2 |
| Μέση Ταχύτητα Εμβόλου (m/s) | 4.6 |
| BMEP @ ESP (Bar) | 18.43 |
| Σύστημα Ψύξης | Υγρό (νερό + 50% αντιψυκτικό) |
| Σύστημα Έγχυσης | Άμεσο |
| Σύστημα Καυσίμου | High Pressure Common Rail |
| Αναρρόφηση | Υπερτροφοδοτούμενο και με ψύξη |
| Λόγος Συμπίεσης | 17.5 : 1 |
| Κέλυφος Βοηθητικού Τροχού | SAE 3 |
| Βοηθητικός Τροχός | 11.5" |
| Περιστροφή από Βοηθητικό Τροχό | Αριστερόστροφη |
| Αριθμός Δοντιών στον Δακτύλιο του Βοηθητικού Τροχού | 128 |
| Αδράνεια Βοηθητικού Τροχού (kg•m²) | 0.47 |
| Αδράνεια Στροφαλοφόρου Άξονα (kg•m²) | 0.039 |
| Πρότυπο Εκπομπών | Δεν ισχύει |
| Συνολικές Διαστάσεις με Ψυγείο (L×W×H mm) | 1185 × 684 × 802 |
| Ξηρό Βάρος Κινητήρα χωρίς Ψυγείο (kg) | 248.4 |
| Ξηρό Βάρος Κινητήρα με Ψυγείο (kg) | 286 |
| Υγρό Βάρος Κινητήρα με Ψυγείο (kg) | 303 |
| Μάρκα Εναλλάκτη | BOBIG |
| Κατασκευαστής Εναλλάκτη | FUJIAN BOBIG ELECTRIC MACHINERY CO.,LTD |
| Μοντέλο Εναλλάκτη | BW-224D |
| Ονομαστική Ισχύς Εναλλάκτη | 40kW/50kVA |
| Ονομαστική Τάση (V) | 230V/400V |
| Ονομαστική Συχνότητα | 50Hz |
| Τύπος Σύνδεσης | 3 Φάσεων και 4 W |
| Αριθμός Εδράνων | 1 |
| Βαθμός Προστασίας | IP23 |
| Υψόμετρο | ≤1000m |
| Τύπος Διεγέρτη | Brushless, Αυτοδιεγειρόμενος, AVR αυτόματη ρύθμιση τάσης, 100% Χαλκός |
| Κλάση Μόνωσης | Κλάση H |
| Συντελεστής Επίδρασης Τηλεφώνου (TIF) | ≤50 |
| THF | ≤2% |
| Ρύθμιση Τάσης, Σταθερή Κατάσταση | ≤±1% |
| Μεταβατική Τάση | ≤-15%~+20% |