Η YTO μας YTN4040-23N Η γεννήτρια ντίζελ είναι ένα υψηλής απόδοσης, βαρέως τύπου σύνολο γεννήτριας ντίζελ σχεδιασμένο για αξιόπιστη πρωτογενή και εφεδρική τροφοδοσία. Σχεδιασμένη με τον φημισμένο κινητήρα YTO, αυτή η μονάδα 24kw είναι ενσωματωμένη σε ένα στιβαρό ηχομονωμένο θόλο, καθιστώντας την ιδανική λύση για εφαρμογές που απαιτούν χαμηλό θόρυβο λειτουργίας χωρίς συμβιβασμούς στην ισχύ και την ανθεκτικότητα. Είναι η τέλεια πηγή ενέργειας για κατασκευές, βιομηχανικές, εμπορικές και εφεδρικές χρήσεις έκτακτης ανάγκης.
| Γενικές Πληροφορίες | Πρωτογενής Ισχύς | Εφεδρική Ισχύς |
|---|---|---|
| Ονομαστική Ισχύς (kVA) | 30 | 33 |
| Ονομαστική Ισχύς (kW) | 24 | 26 |
| Συχνότητα (Hz) | 50 | |
| Μοντέλο Κινητήρα | YTN4040-23N | |
| Στροφές Κινητήρα (RPM) | 1500 | |
| Φάση | 3 | |
| Συντελεστής Ισχύος (PF) | 0.8 | |
| Σύστημα Ελέγχου | Ψηφιακό | |
| Ονομαστική Τάση (V) | 400/230 | |
| Χωρητικότητα Δεξαμενής Καυσίμου Χρόνος Λειτουργίας | ≥ 8h @ 75% φορτίο | |
| Μοντέλο | BYT33 (Ανοιχτού Τύπου) | BYT33S (Αθόρυβος Τύπος) |
|---|---|---|
| Μήκος (L) mm | 1400 | 2200 |
| Πλάτος (W) mm | 610 | 970 |
| Ύψος (H) mm | 1300 | 1200 |
| Χωρητικότητα Δεξαμενής (L) | 55 | 55 |
| Μοντέλο & Κατασκευαστής Κινητήρα | YTN4040-23N (YTO) |
| Αριθμός Κυλίνδρων | 4 |
| Διάταξη Κυλίνδρων | Σε σειρά |
| Κύκλος | 4χρονος, ανάφλεξη συμπίεσης |
| Μέθοδος Εισαγωγής Αέρα | Φυσική εισαγωγή αέρα |
| Μέσο Ψύξης | Υγρό |
| Διάμετρος | 98 mm |
| Διαδρομή | 120 mm |
| Λόγος Συμπίεσης | 17.5:1 |
| Κυβισμός | 3.62 L |
| Ξηρό Βάρος Κινητήρα | 300 kg |
| Διάσταση (L*W*H) | 906*550*841 |
| Κατεύθυνση Περιστροφής | Αντιωρολογιακή, όπως φαίνεται στο σφόνδυλο |
| Ρυθμιζόμενες Στροφές Κινητήρα | 1500 |
| Σειρά Ανάφλεξης | 1-3-4-2 (1ος κύλινδρος πιο μακριά από το σφόνδυλο) |
| Εφεδρική Ισχύς | 30 |
| Προσαρμοστικός Σταθμός Παραγωγής (kw) | 27 |
| Σταθερότητα Στροφών Σταθερής Κατάστασης σε Σταθερό Φορτίο | 5% |
| Μάρκα Εναλλάκτη | BOBIG |
| Κατασκευαστής Εναλλάκτη | FUJIAN BOBIG ELECTRIC MACHINERY CO.,LTD |
| Μοντέλο Εναλλάκτη | BW-184G |
| Ονομαστική Ισχύς Εναλλάκτη | 24kw/30kva |
| Ονομαστική Τάση (V) | 230v/400v |
| Ονομαστική Συχνότητα | 50hz |
| Τύπος Σύνδεσης | 3 Φάσεις και 4 Καλώδια |
| Αριθμός Ρουλεμάν | 1 |
| Βαθμός Προστασίας | IP23 |
| Υψόμετρο | ≤1000m |
| Τύπος Διέγερσης | Χωρίς ψήκτρες, Αυτο-διεγερμένος, Αυτόματη ρύθμιση τάσης AVR, 100% Χαλκός |
| Κλάση Μόνωσης | Κλάση Η |
| Συντελεστής Επίδρασης Τηλεφώνου (TIF) | ≤50 |
| THF | ≤2% |
| Ρύθμιση Τάσης, Σταθερής Κατάστασης | ≤±1% |
| Ειδική Κατανάλωση Καυσίμου | ≤ 210g / kw.h |
| Μεταβατική Τάση Κατάστασης | ≤-15%~+20% |
Μονάδα ελέγχου αυτόματης εκκίνησης και αυτόματης διακοπής δικτύου (Ανίχνευση συχνότητας εναλλάκτη & στροφών)
| Κινητήρας | Εναλλάκτης | Σύστημα Καυσίμου | Σύνολο Γεννήτριας |
|---|---|---|---|
| Προθερμαντήρας Υδατόψυξης | Διέγερση PMG | Βασική δεξαμενή 12 / 24 ωρών | Ελεγκτής Deepsea, ComAp, Smartgen κ.λπ. |
| Προθερμαντήρας Λαδιού | Θερμαντήρας Χώρου | Δεξαμενή καυσίμου με περιμετρικό δίσκο | Ρυμουλκούμενο |
| Χειροκίνητη αντλία λαδιού | Μέτρηση θερμοκρασίας περιέλιξης | Εξωτερική δεξαμενή καυσίμου | Εργαλεία με τη μηχανή |
| Αυτόματη τροφοδοσία καυσίμου | |||
| Εναλλαγή μεταξύ εξωτερικής δεξαμενής και βασικής δεξαμενής (βαλβίδα τριών οδών) |