| Προδιαγραφή | Πρωτογενής Ισχύς | Εφεδρική Ισχύς |
|---|---|---|
| Ονομαστική Ισχύς (kVA) | 75 | 83 |
| Ονομαστική Ισχύς (kW) | 60 | 66 |
| Συχνότητα (Hz) | 50 | |
| Μοντέλο Κινητήρα | Y4110ZLDA | |
| Στροφές Κινητήρα (RPM) | 1500 | |
| Φάση | 3 | |
| Συντελεστής Ισχύος (PF) | 0.8 | |
| Σύστημα Ελέγχου | Ψηφιακό | |
| Ονομαστική Τάση (V) | 400/230 | |
| Χωρητικότητα Δεξαμενής Καυσίμου Χρόνος Λειτουργίας | ≥ 8h @ 75% φορτίο | |
| Μοντέλο | BY83 (Ανοιχτός Τύπος) | BY83S (Αθόρυβος Τύπος) |
|---|---|---|
| Μήκος (L) mm | 1850 | 2600 |
| Πλάτος (W) mm | 730 | 930 |
| Ύψος (H) mm | 1350 | 1220 |
| Χωρητικότητα Δεξαμενής (L) | 138 | 138 |
| Μοντέλο & Κατασκευαστής Κινητήρα | Y4110ZLDA (YANGDONG) |
| Αριθμός Κυλίνδρων | 4 |
| Τύπος Έγχυσης | Άμεσος |
| Αναρρόφηση | Υπερτροφοδοτούμενος και Ψυχόμενος |
| Διαμόρφωση | Κάθετος |
| Διάμετρος | 110 mm |
| Διαδρομή | 118 mm |
| Λόγος Συμπίεσης | 18 |
| Κυβισμός | 4.49 L |
| Βάρος Κινητήρα Ξηρού | 420 kg |
| Διάσταση (L×W×H) | 883×720×808 mm |
| Διεπαφή Κελύφους Σφονδύλου | SAE3 |
| Ρυθμιζόμενες Στροφές Κινητήρα | 1500 RPM |
| Συνεχής Ισχύς χωρίς Ανεμιστήρες | 72 kW |
| Εφεδρική Ισχύς | 79 kW |
| Αριθμός Δοντιών Σφονδύλου | 119 |
| Μάρκα Εναλλάκτη | BOBIG |
| Κατασκευαστής Εναλλάκτη | FUJIAN BOBIG ELECTRIC MACHINERY CO.,LTD |
| Μοντέλο Εναλλάκτη | BW-224F |
| Ονομαστική Ισχύς Εναλλάκτη | 60kW/75kVA |
| Ονομαστική Τάση (V) | 230V/400V |
| Ονομαστική Συχνότητα | 50Hz |
| Τύπος Σύνδεσης | 3 Φάσεις και 4 Καλώδια |
| Αριθμός Ρουλεμάν | 1 |
| Βαθμός Προστασίας | IP23 |
| Υψόμετρο | ≤1000m |
| Τύπος Διέγερσης | Χωρίς Ψήκτρες, Αυτο-διεγερμένος, Αυτόματη ρύθμιση τάσης AVR, 100% Χαλκός |
| Κλάση Μόνωσης | Κλάση Η |
| Συντελεστής Επίδρασης Τηλεφώνου (TIF) | ≤50 |
| THF | ≤2% |
| Ρύθμιση Τάσης, Σταθερή Κατάσταση | ≤±1% |
| Μεταβατική Τάση Κατάστασης | ≤-15%~+20% |
| Κινητήρας | Εναλλάκτης | Σύστημα Καυσίμου | Σύνολο Γεννήτριας |
|---|---|---|---|
| Προθερμαντήρας Υδατοθαλάμου | Διέγερση PMG | Βασική δεξαμενή 12 / 24 ωρών | Deepsea, ComAp, Smartgen κ.λπ. ελεγκτής |
| Προθερμαντήρας Λαδιού | Θερμαντήρας Χώρου | Δεξαμενή καυσίμου με στεγανό πάτο | Ρυμουλκούμενο |
| Χειροκίνητη αντλία λαδιού | Μέτρηση θερμοκρασίας περιέλιξης | Εξωτερική δεξαμενή καυσίμου | Εργαλεία με το μηχάνημα |
| Αυτόματη τροφοδοσία καυσίμου | |||
| Εναλλαγή μεταξύ εξωτερικής δεξαμενής και βασικής δεξαμενής (τρίοδη βαλβίδα) |