Η πετρελαιογεννήτρια BOBIG YUCHAI 2000kW 2500KVA (Μοντέλο: YCC105TA3300 - G31) έχει σχεδιαστεί για να παρέχει αξιόπιστη ισχύ για ένα ευρύ φάσμα εφαρμογών. Υποστηριζόμενη από την αναγνωρισμένη μάρκα Yuchai και τροφοδοτούμενη από την τεχνολογία Perkins, προσφέρει υψηλής ποιότητας απόδοση και μακροχρόνια ανθεκτικότητα.
Με ονομαστική ισχύ 2000kW (2500KVA), αυτή η γεννήτρια καλύπτει τις ανάγκες ισχύος διαφόρων βιομηχανικών, εμπορικών και οικιακών εφαρμογών. Η ισχύς συνεχούς λειτουργίας είναι σταθερή και αποδοτική, εξασφαλίζοντας συνεχή λειτουργία ακόμη και υπό βαριά φορτία. Λειτουργώντας σε τυπική συχνότητα 50Hz, είναι κατάλληλη για τον περισσότερο ηλεκτρικό εξοπλισμό.
Τροφοδοτούμενη από τον κινητήρα YCC105TA3300 - G31, αυτή η γεννήτρια συνδυάζει προηγμένη τεχνολογία και υψηλής ποιότητας κατασκευή. Ο κινητήρας, αξιοποιώντας την τεχνολογία ισχύος της Perkins, είναι γνωστός για την υψηλή ροπή, την αποδοτικότητα καυσίμου και τις χαμηλές εκπομπές ρύπων. Λειτουργώντας στις 1500 σ.α.λ., παρέχει ομαλή και σταθερή παροχή ισχύος, ελαχιστοποιώντας τη φθορά.
| Γενικές Πληροφορίες | Ισχύς Συνεχούς Λειτουργίας | Ισχύς Αναμονής |
|---|---|---|
| Ονομαστική Ισχύς (kVA) | 2500 | 2750 |
| Ονομαστική Ισχύς (kW) | 2000 | 2200 |
| Συχνότητα (Hz) | 50 | |
| Μοντέλο Κινητήρα | YCC105TA3300-G31 | |
| Ταχύτητα Κινητήρα (RPM) | 1500 | |
| Φάση | 3 | |
| Συντελεστής Ισχύος | 0.8 | |
| Σύστημα Ελέγχου | Ψηφιακό | |
| Ονομαστική Τάση (V) | 400/230 (Προσαρμόσιμο) | |
| Χωρητικότητα Δεξαμενής Καυσίμου Χρόνος Λειτουργίας | ≥ 8 ώρες @ 75% φορτίο | |
| Μοντέλο & Κατασκευαστής Κινητήρα | YCC105TA3300-G31 (YUCHAI) |
| Αριθμός Κυλίνδρων | 16 |
| Διάταξη Κυλίνδρων | Κάθετη |
| Κύκλος | Τετράχρονος |
| Αναρρόφηση | Υπερτροφοδοτούμενος, με ενδιάμεσο ψύκτη αέρα-νερού |
| Διάμετρος x Διαδρομή | 200 x 210 mm |
| Κυβισμός | 105.56 L |
| Λόγος Συμπίεσης | 13.5:1 |
| Ισχύς Συνεχούς Λειτουργίας/Ταχύτητα | 2205 kW/1500 rpm |
| Ισχύς Αναμονής/Ταχύτητα | 2450 kW/1500 rpm |
| Τύπος Ρυθμιστή | Μηχανικός |
| Σύστημα Ψύξης | Άμεσου Ψεκασμού |
| Συνολική Χωρητικότητα Συστήματος Λίπανσης | 140 L |
| Χωρητικότητα Ψυκτικού (Μόνο Κινητήρας) | 623.5 L |
| Κατανάλωση Καυσίμου @ 100% Φορτίο | 205.7 g/kWh @1500 rpm |
| Μάρκα Εναλλάκτη | BOBIG |
| Κατασκευαστής Εναλλάκτη | FUJIAN BOBIG ELECTRIC MACHINERY CO.,LTD |
| Μοντέλο Εναλλάκτη | BW-454H |
| Ονομαστική Ισχύς Εναλλάκτη | 2000kw/2500kva |
| Ονομαστική Τάση | 230v/400v |
| Ονομαστική Συχνότητα | 50hz |
| Τύπος Σύνδεσης | 3 Φάσεις και 4 Καλώδια |
| Αριθμός Ρουλεμάν | 1 |
| Βαθμός Προστασίας | IP23 |
| Υψόμετρο | ≤1000m |
| Τύπος Διέγερσης | Χωρίς Ψήκτρες, Αυτο-διεγειρόμενος, Αυτόματη ρύθμιση τάσης AVR, 100% Χαλκός |
| Κλάση Μόνωσης | Κλάση Η |
| Ρύθμιση Τάσης, Σταθερή Κατάσταση | ≤±1% |
| Μοντέλο | BYU2750 (Ανοιχτού Τύπου) | BYU2750S (Αθόρυβου Τύπου) |
|---|---|---|
| Μήκος (mm) | 7280 | 5600 |
| Πλάτος (mm) | 2715 | 2200 |
| Ύψος (mm) | 3164 | 2550 |
| Χωρητικότητα Δεξαμενής (L) | 4600 | 4600 |
Αυτή η πετρελαιογεννήτρια είναι ιδανική για διάφορες εφαρμογές:
Η γεννήτριά μας συμμορφώνεται με πολλαπλά διεθνή και εθνικά πρότυπα, συμπεριλαμβανομένων των ISO 8528-5:2018, GB/T2820.5-2009 και CE. Αυτές οι πιστοποιήσεις εγγυώνται την ποιότητα, την ασφάλεια και την αξιοπιστία του προϊόντος.
Για διαφορετικές περιβαλλοντικές συνθήκες, η ομάδα πωλήσεών μας μπορεί να παρέχει προσαρμοσμένες λύσεις.
Είμαστε κατασκευαστής ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού που ειδικεύεται στην τεχνολογική έρευνα, παραγωγή και πωλήσεις. Με συνολική έκταση εργοστασίου 10.000 τετραγωνικών μέτρων και 160 υπαλλήλους (συμπεριλαμβανομένων 20 τεχνικών), παράγουμε γεννήτριες βενζίνης, γεννήτριες ντίζελ (5-2000kva), γεννήτριες αερίου, αντλίες και άλλα.
Η εταιρεία μας έχει λάβει πιστοποίηση Συστήματος Ποιότητας ISO9000 και διατηρεί αυστηρό ποιοτικό έλεγχο χρησιμοποιώντας προηγμένο εξοπλισμό, συμπεριλαμβανομένων συστημάτων CAD, εξοπλισμού αυτόματης συναρμολόγησης & περιέλιξης & εισαγωγής, συστημάτων εμβάπτισης σε κενό και ψηφιακού εξοπλισμού δοκιμών.
Τα προϊόντα BOBIG συνοδεύονται από εγγύηση ενός έτους ή 1000 ωρών λειτουργίας (όποιο συμβεί πρώτο) από την ημερομηνία εξαγωγής από το εργοστάσιο. Κατά τη διάρκεια της περιόδου εγγύησης, παρέχουμε δωρεάν αντικατάσταση ανταλλακτικών που φθείρονται εύκολα λόγω προβλημάτων ποιότητας παραγωγής ή υλικών. Μετά τη λήξη, προσφέρουμε συντήρηση ανταλλακτικών με βάση το κόστος.
Συσκευασία σε ξύλινη θήκη. Παράδοση εντός 10-15 εργάσιμων ημερών μετά την παραλαβή της προκαταβολής του πελάτη.