Υψηλής ποιότητας ντίζελ γεννήτρια DOOSAN που ψύχεται με νερό, διαθέσιμη τόσο σε ανοικτή όσο και σε αθόρυβη διαμόρφωση για να ανταποκρίνεται σε διάφορες λειτουργικές απαιτήσεις.
| Γενικές πληροφορίες | Πρωταρχική δύναμη | Δύναμη αναμονής |
|---|---|---|
| Δυναμική ονομαστικής ισχύος (kVA) | 500 | 550 |
| Κατηγορία ισχύος (kW) | 400 | 440 |
| Συχνότητα (Hz) | 50 | |
| Μοντέλο κινητήρα | DP158LD | |
| Ταχύτητα κινητήρα (RPM) | 1500 | |
| Φάση | 3 | |
| Επενδύσεις | 0.8 | |
| Σύστημα ελέγχου | Ψηφιακό | |
| Ονομαστική τάση (V) | 400/230 | |
| Δυνατότητα δεξαμενής καυσίμου Χρόνος λειτουργίας | ≥ 8h @ 75% φορτίου | |
PRP (πρωτογενής ισχύς):Διαθέσιμη για απεριόριστο αριθμό ωρών ετησίως σε εφαρμογές μεταβλητού φορτίου, σύμφωνα με το GB/T2820-97·Η ικανότητα υπερφόρτωσης 10% είναι διαθέσιμη για περίοδο 1 ώρας εντός 12 ωρών λειτουργίας..
Δύναμη αναμονής (ESP):Εφαρμόζεται για την παροχή ηλεκτρικής ενέργειας έκτακτης ανάγκης κατά τη διάρκεια διακοπής παροχής ενέργειας από εταιρεία κοινής ωφέλειας.
| Σχήμα | BDO550 (Ανοιχτός τύπος) | BDO550S (Αθόρυβος τύπος) |
|---|---|---|
| Μέγεθος (L) mm | 3600 | 4500 |
| Διάμετρος (W) mm | 1500 | 1810 |
| Υψόμετρο (H) mm | 2460 | 2360 |
| Δυνατότητα δεξαμενής (L) | 920 | 920 |
| Σχήμα και κατασκευαστής κινητήρα | DP158LD (DOOSAN) |
| Τύπος κινητήρα | Ντίζελ, ψύξη με νερό, φόρτιση με τουρμικό και ενδιάμεση ψύξη |
| Χειροκρότημα x Στρώση | 128 × 142 χιλιοστά |
| Μετατόπιση | 140,6 λίτρα |
| Κύλινδροι και διάταξη | Χυτοσίδηρο, 8 κυλίνδρων, τύπου Vee |
| Εναλλακτικός τροφοδοτητής μπαταρίας | 27.5V x 45A εναλλακτικός μηχανισμός |
| Τετάρτη | 24V |
| Σύστημα καυσίμου | Μηχανική αντλία ένεσης |
| Φίλτρο καυσίμου | Πλήρης ροή, τύπου φυσίγγου με βαλβίδα αποχέτευσης νερού |
| Τύπος φίλτρου λιπαντικού ελαίου | Πλήρης ροή, τύπου φυσίγγιο |
| Δυνατότητα λιπαντικού ελαίου (l) | Μαξ. 22 λίτρα, μ. 13 λίτρα. |
| Διάμετροι του τροχού | Συμπλέκτης αριθ. 14 M |
| Ξηρό βάρος | 1155kg (μόνο κινητήρας) |
| Μέγεθος (LxWxH) | 1274 × 1138 × 1207 mm |
| Ετικέτα εναλλάκτη | Μπόμπιγκ |
| Κατασκευαστής εναλλακτικού | Η FUJIAN BOBIG ELECTRIC MACHINERY CO., LTD. |
| Πρότυπο εναλλάκτη | BW-354D |
| Δυνατότητα ονομαστικής ισχύος του εναλλάκτη | 400 kW/500kva |
| Ονομαστική τάση (V) | 230v/400v |
| Καθορισμένη συχνότητα | 50hz |
| Τύπος σύνδεσης | 3 φάσεις και 4 W |
| Αριθμός ρουλεμάν | 1 |
| Βαθμός προστασίας | IP23 |
| Υψόμετρο | ≤ 1000m |
| Τύπος διεγερτικού | Χωρίς βούρτσα, αυτοεξάγερση, AVR αυτόματη ρύθμιση τάσης, 100% χαλκό |
| Τάξη μόνωσης | Τάξη H |
| Παράγοντας επιρροής του τηλεφώνου (TIF) | ≤ 50 |
| ΤΑΠ | ≤ 2% |
| Ρυθμισμός τάσης, σταθερή κατάσταση | ≤ ± 1% |
| Τροποποιημένη τάση | ≤ -15%+20% |