Η γεννήτρια ντίζελ YANGDONG YD480D είναι μια υψηλής απόδοσης γεννήτρια ντίζελ βαρέος φορτίου που έχει σχεδιαστεί για αξιόπιστη ισχύ και αναμονή.Κατασκευάστηκε με τον διάσημο κινητήρα YANGDONG, αυτή η μονάδα 12kW περιβάλλεται από ένα ανθεκτικό ηχομονωμένο κάλυμμα, καθιστώντας την ιδανική λύση για εφαρμογές που απαιτούν χαμηλή λειτουργία θορύβου χωρίς να συμβιβάζεται με την ισχύ και την αντοχή.Είναι η τέλεια πηγή ενέργειας για την κατασκευή., βιομηχανική, εμπορική και επείγουσα χρήση.
| Γενικές πληροφορίες | Πρωταρχική δύναμη | Δύναμη αναμονής |
|---|---|---|
| Δυναμική ονομαστικής ισχύος (kVA) | 15 | 17 |
| Κατηγορία ισχύος (kW) | 12 | 13 |
| Συχνότητα (Hz) | 50 | |
| Μοντέλο κινητήρα | ΥΔ480D | |
| Ταχύτητα κινητήρα (RPM) | 1500 | |
| Φάση | 3 | |
| Επενδύσεις | 0.8 | |
| Σύστημα ελέγχου | Ψηφιακό | |
| Ονομαστική τάση (V) | 400/230 | |
| Δυνατότητα δεξαμενής καυσίμου Χρόνος λειτουργίας | ≥ 8h @ 75% φορτίου | |
Σύμφωνα με τις απαιτήσεις του πελάτη
ΠΡΠ:Η ισχύς πρεμιέρας είναι διαθέσιμη για απεριόριστο αριθμό ωρών ετησίως σε εφαρμογές μεταβλητού φορτίου, σύμφωνα με την GB/T2820-97.Η ικανότητα υπερφόρτωσης 10% είναι διαθέσιμη για περίοδο 1 ώρας εντός 12 ωρών λειτουργίας..
ΕΣΠ:Η ονομαστική ισχύς αναμονής ισχύει για την παροχή ηλεκτρικής ενέργειας έκτακτης ανάγκης κατά τη διάρκεια διακοπής παροχής ηλεκτρικής ενέργειας.η ικανότητα παράλληλης ή διαπραγματευόμενης λειτουργίας διακοπής λειτουργίας είναι διαθέσιμη σε αυτή την ικανότητα.
| Σχήμα | BY17 (Ανοιχτός τύπος) | BY17S (Αθόρυβος τύπος) |
|---|---|---|
| Μέγεθος (L) mm | 1350 | 1850 |
| Διάμετρος (W) mm | 610 | 850 |
| Υψόμετρο (H) mm | 1160 | 1050 |
| Δυνατότητα δεξαμενής (L) | 28 | 28 |
| Σχήμα και κατασκευαστής κινητήρα | YD480D (YANGDONG) |
| Αριθμός φιάλων | 4 |
| Τύπος ένεσης | Απευθείας |
| Επιδίωξη | Φυσικό |
| Διαμόρφωση | Βόρειος |
| Βαρετό | 80 mm |
| Εγκεφαλικό | 90 mm |
| Αναλογία συμπίεσης | 18 |
| Μετατόπιση | 1.809 L |
| Βάρος ξηρού κινητήρα | 195 κιλά |
| Μέγεθος (L × W × H) | 687 × 949 × 610 mm |
| Η διεπαφή του κυλιόμενου τροχού | SAE4 |
| Ελεγχόμενη ταχύτητα κινητήρα | 1500 στροφές ανά λεπτό |
| Συνεχή ισχύς χωρίς ανεμιστήρες | 14 kW |
| Δύναμη αναμονής | 16 kW |
| Αριθμός δοντιών του τροχού | 115 |
| Ετικέτα εναλλάκτη | Μπόμπιγκ |
| Κατασκευαστής εναλλακτικού | Η FUJIAN BOBIG ELECTRIC MACHINERY CO., LTD. |
| Πρότυπο εναλλάκτη | BW-164D |
| Δυνατότητα ονομαστικής ισχύος του εναλλάκτη | 12kW/15kVA |
| Ονομαστική τάση (V) | 230V/400V |
| Καθορισμένη συχνότητα | 50Hz |
| Τύπος σύνδεσης | 3 φάσεις και 4 W |
| Αριθμός ρουλεμάν | 1 |
| Βαθμός προστασίας | IP23 |
| Υψόμετρο | ≤ 1000m |
| Τύπος διεγερτικού | Χωρίς βούρτσα, αυτοεξάγερση, AVR αυτόματη ρύθμιση τάσης, 100% χαλκό |
| Τάξη μόνωσης | Τάξη H |
| Παράγοντας επιρροής του τηλεφώνου (TIF) | ≤ 50 |
| ΤΑΠ | ≤ 2% |
| Ρυθμισμός τάσης, σταθερή κατάσταση | ≤ ± 1% |
| Τροποποιημένη τάση | ≤ -15%+20% |
Συστήματα ελέγχου αυτοκίνητης εκκίνησης και αυτοματικής βλάβης του δικτύου (αλλαγματοληπτική συχνότητα και ανίχνευση ταχύτητας)