| Προδιαγραφή | Κύρια Ισχύς | Εφεδρική Ισχύς |
|---|---|---|
| Ονομαστική Ισχύς (kVA) | 30 | 33 |
| Ονομαστική Ισχύς (kW) | 24 | 26 |
| Συχνότητα (Hz) | 50 | |
| Μοντέλο Κινητήρα | 4TNV98-GGE | |
| Ταχύτητα Κινητήρα (RPM) | 1500 | |
| Φάση | 3 | |
| PF | 0.8 | |
| Σύστημα Ελέγχου | Ψηφιακό | |
| Ονομαστική Τάση (V) | 400/230 (Σύμφωνα με τις απαιτήσεις του πελάτη) | |
| Χρόνος Λειτουργίας Χωρητικότητας Δεξαμενής Καυσίμου | ≥ 8h @ 75% φόρτιση | |
| Μοντέλο | BYN33 (Ανοιχτού Τύπου) | BYN33S (Σιωπηλού Τύπου) |
|---|---|---|
| Μήκος (mm) | 1550 | 2100 |
| Πλάτος (mm) | 610 | 850 |
| Ύψος (mm) | 1220 | 1070 |
| Χωρητικότητα Δεξαμενής (L) | 55 | 55 |
| Μοντέλο & Κατασκευαστής Κινητήρα | 4TNV98-GGE (YANMAR) |
| Τύπος Κινητήρα | 4 κύκλων, Εν σειρά, Υδρόψυκτος Diesel |
| Αριθμός Κυλίνδρων - Διάμετρος × Διαδρομή (mm) | 4 - φ98×110 |
| Σύστημα Καύσης | Άμεσος Ψεκασμός |
| Λόγος Συμπίεσης | 18.5 |
| Μετατόπιση (λίτρα) | 3.319 |
| Ονομαστική Έξοδος kW(PS)/min⁻¹ | 34.1(46.4)/1500 - 40.8(55.5)/1800 |
| Συνεχής Βαθμολογία kW(PS)/min⁻¹ | 30.7(41.7)/1500 - 36.4(49.5)/1800 |
| Ειδική Κατανάλωση Καυσίμου g/kW-h(g/PS-h) | 231(170) (στην ονομαστική έξοδο) |
| Περιβαλλοντική Συνθήκη | 25℃, 750mmHg, 30% |
| Ταχύτητα Κινητήρα χωρίς Φορτίο Max./Min. (min⁻¹) | 1925(+25/-25) / 1200(+25/-25) |
| Τύπος Κυβερνήτη | Φυγοκεντρικός - κυβερνήτης όλων των ταχυτήτων |
| Σειρά Ανάφλεξης | 1-3-4-2-1 (σειρά από F.W.) |
| Κατεύθυνση Περιστροφής | Αριστερόστροφα (όπως φαίνεται από F.W.) |
| Ξηρό Βάρος Κινητήρα (kg) | περίπου 248 |
| Μάρκα Εναλλάκτη | BOBIG |
| Κατασκευαστής Εναλλάκτη | FUJIAN BOBIG ELECTRIC MACHINERY CO.,LTD |
| Μοντέλο Εναλλάκτη | BW-184G |
| Ονομαστική Ισχύς Εναλλάκτη | 24kW/30kVA |
| Ονομαστική Τάση (V) | 230V/400V |
| Ονομαστική Συχνότητα | 50Hz |
| Τύπος Σύνδεσης | 3 Φάσεων και 4 Συρμάτων |
| Αριθμός Ρουλεμάν | 1 |
| Βαθμός Προστασίας | IP23 |
| Υψόμετρο | ≤1000m |
| Τύπος Διεγέρτη | Αβούρτσιστος, Αυτοδιεγειρόμενος, AVR αυτόματης ρύθμισης τάσης, 100% Χαλκός |
| Κλάση Μόνωσης | Κλάση H |
| Συντελεστής Επίδρασης Τηλεφώνου (TIF) | ≤50 |
| THF | ≤2% |
| Ρύθμιση Τάσης, Σταθερή Κατάσταση | ≤±1% |
| Τάση Μεταβατικής Κατάστασης | ≤-15%~+20% |
| Κινητήρας | Εναλλάκτης | Σύστημα Καυσίμου |
|---|---|---|
| Προθερμαντήρας Υδροχιτώνα | Διέγερση PMG | Δεξαμενή βάσης 12 / 24 ωρών |
| Προθερμαντήρας Λαδιού | Θερμαντήρας χώρου | Δεξαμενή καυσίμου με περίφραξη |
| Χειροκίνητη αντλία λαδιού | Μέτρηση θερμοκρασίας περιέλιξης | Εξωτερική δεξαμενή καυσίμου |
| Αυτόματη τροφοδοσία καυσίμου | ||
| Εναλλαγή μεταξύ εξωτερικής δεξαμενής και δεξαμενής βάσης (βαλβίδα τριών δρόμων) |