Η γεννήτρια ντίζελ BOBIG 3TNV84T-GGE είναι ένα σετ γεννήτριας ντίζελ υψηλής απόδοσης, βαρέως τύπου, σχεδιασμένο για αξιόπιστη ισχύ εκκίνησης και αναμονής. Κατασκευασμένη με τον διάσημο κινητήρα YANMAR, αυτή η μονάδα 12 kw περικλείεται σε ένα στιβαρό ηχομονωμένο θόλο, καθιστώντας την ιδανική λύση για εφαρμογές που απαιτούν λειτουργία χαμηλού θορύβου χωρίς συμβιβασμούς στην ισχύ και την αντοχή. Είναι η τέλεια πηγή ενέργειας για κατασκευαστική, βιομηχανική, εμπορική και εφεδρική χρήση έκτακτης ανάγκης.
| Παράμετρος | Prime Power | Ισχύς αναμονής |
|---|---|---|
| Ονομαστική ισχύς (kVA) | 15 | 17 |
| Αξιολόγηση ισχύος (kW) | 12 | 13 |
| Συχνότητα (Hz) | 50 | |
| Μοντέλο κινητήρα | 3TNV84T-GGE | |
| Ταχύτητα κινητήρα (RPM) | 1500 | |
| Φάση | 3 | |
| Συντελεστής ισχύος (PF) | 0,8 | |
| Σύστημα Ελέγχου | Ψηφιακό | |
| Ονομαστική τάση (V) | 400/230 (Σύμφωνα με τις απαιτήσεις του πελάτη) | |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμου Χρόνος λειτουργίας | ≥ 8h @ 75% φορτίο | |
PRP (Prime Power Rating):Διατίθεται για απεριόριστο αριθμό ετήσιων ωρών σε εφαρμογές μεταβλητού φορτίου, σύμφωνα με το GB/T2820-97. Διατίθεται δυνατότητα υπερφόρτωσης 10% για περίοδο 1 ώρας σε λειτουργία 12 ωρών.
ESP (Emergency Standby Power):Ισχύει για παροχή ρεύματος έκτακτης ανάγκης κατά τη διάρκεια διακοπών ρεύματος. Δεν διατίθεται δυνατότητα υπερφόρτωσης, παράλληλης λειτουργίας ή διαπραγμάτευσης διακοπής λειτουργίας σε αυτήν την βαθμολογία.
| Μοντέλο | BYN17 (ανοιχτός τύπος) | BYN17S (Αθόρυβος τύπος) |
|---|---|---|
| Μήκος (L) mm | 1400 | 1850 |
| Πλάτος (W) mm | 610 | 850 |
| Ύψος (H) mm | 1130 | 1030 |
| Χωρητικότητα δεξαμενής (L) | 28 | 28 |
| Μοντέλο & Κατασκευαστής Κινητήρα | 3TNV84T-GGE (YANMAR) |
| Τύπος κινητήρα | 4 κύκλοι, Inline, Υδρόψυκτος Diesel |
| Αριθμός κυλίνδρων - Διάμετρος × Διαδρομή (mm) | 3 - φ84 × 90 |
| Σύστημα Καύσης | Άμεση ένεση |
| Αναλογία Συμπίεσης | 19 |
| Μετατόπιση (λίτρο) | 1.496 |
| Ονομαστική έξοδος | 15,8 kW (21,5 PS)/18,8 kW (25,6 PS) |
| Συνεχής Βαθμολογία | 14 kW (19 PS)/16,5 kW (24,4 PS) |
| Ειδική κατανάλωση καυσίμου | 245 g/kW-h (180 g/PS-h) στην ονομαστική ισχύ |
| Ξηρό βάρος κινητήρα (kg) | περίπου. 161 |
| Κατεύθυνση Περιστροφής | Αριστερόστροφα (προβολή από FW) |
| Μάρκα εναλλάκτη | ΜΠΟΜΠΙΓΚ |
| Κατασκευαστής εναλλάκτη | FUJIAN BOBIG ELECTRIC MACHINERY CO.,LTD |
| Μοντέλο εναλλάκτη | BW-164D |
| Ονομαστική ισχύς εναλλάκτη | 12 kW / 15 kVA |
| Ονομαστική τάση (V) | 230 V / 400 V |
| Ονομαστική συχνότητα | 50 Hz |
| Τύπος σύνδεσης | 3 φάσεων και 4 καλωδίων |
| Αριθμός ρουλεμάν | 1 |
| Βαθμός προστασίας | IP23 |
| Κατηγορία μόνωσης | H Τάξη |
| Ρύθμιση τάσης, σταθερή κατάσταση | ≤ ±1% |
Μονάδα αυτόματης εκκίνησης και αυτόματης βλάβης δικτύου (Αισθητήρας συχνότητας εναλλάκτη & ανίχνευσης ταχύτητας CAN)